Най-добър филм – драма

Най-добър филм – мюзикъл или комедия

Най-добър анимационен филм

Най-добър актьор в драматичен филм

ТИМЪТИ ШАЛАМЕЙ – ПРИЗОВИ МЕ С ТВОЕТО ИМЕ
ДАНИЕЛ ДЕЙ-ЛУИС – PHANTOM THREAD
ТОМ ХАНКС – ВЕСТНИК НА ВЛАСТТА
ГАРИ ОЛДМАН – НАЙ-МРАЧНИЯТ ЧАС
ДЕНЗЪЛ УОШИНГТЪН – ROMAN J. ISRAEL, ESQ.

Най-добра актриса в драматичен филм

ДЖЕСИКА ЧАСТЕЙН – MOLLY’S GAME
САЛИ ХОКИНГС – ФОРМАТА НА ВОДАТА
ФРАНСЕС МАКДОРМАНД – ТРИ БИЛБОРДА ИЗВЪН ГРАДА
МЕРИЛ СТРИЙП – ВЕСТНИК НА ВЛАСТТА
МИШЕЛ УИЛЯМС – ВСИЧКИ ПАРИ НА СВЕТА

Най-добър актьор в мюзикъл или комедия

СТИВ КАРЕЛ – БИТКАТА МЕЖДУ ПОЛОВЕТЕ
АНСЕЛ ЕЛГОРТ – ЗАД ВОЛАНА
ДЖЕЙМС ФРАНКО – THE DISASTER ARTIST
ХЮ ДЖАКМАН – НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ШОУМЕН
ДАНИЕЛ КАЛУЯ – БЯГАЙ!

Най-добра актриса в мюзикъл или комедия

ДЖУДИ ДЕНЧ – ДОВЕРЕНИКЪТ НА КРАЛИЦАТА
ХЕЛЪН МИРЪН – THE LEISURE SEEKER
МАРГО РОБИ – АЗ, ТОНЯ
СЪРША РОНАН – LADY BIRD
ЕМА СТОУН – БИТКАТА МЕЖДУ ПОЛОВЕТЕ

Най-добър поддържащ актьор

УИЛИЯМ ДЕФО – THE FLORIDA PROJECT
АРМИ ХАМЪР – ПРИЗОВИ МЕ С ТВОЕТО ИМЕ
РИЧАРД ДЖЕНКИНС – ФОРМАТА НА ВОДАТА
КРИСТОФЪР ПЛЪМЪР – ВСИЧКИ ПАРИ НА СВЕТА
САМ РОКЛЕЛ – ТРИ БИЛБОРДА ИЗВЪН ГРАДА

Най-добра поддържаща актриса

МЕРИ ДЖ. БЛИДЖЕ- MUDBOUND
ХОНГ ЧАУ – МАЛЪК ГОЛЯМ ЖИВОТ
АЛИСОН ДЖАНЕЙ – АЗ, ТОНЯ
ЛОУРИ МЕТКАЛФ – LADY BIRD
ОКТАВИЯ СПЕНСЪР – ФОРМАТА НА ВОДАТА

Най-добър сценарий

Най-добър режисьор

ГИЛЕРМО ДЕЛ ТОРО – ФОРМАТА НА ВОДАТА
MARTIN MCDONAGH – ТРИ БИЛБОРДА ИЗВЪН ГРАДА
КРИСТОФЪР НОЛЪН – ДЮНКЕРК
РИДЛИ СКОТ – ВСИЧКИ ПАРИ НА СВЕТА
СТИВЪН СПИЛБЪРГ – ВЕСТНИК НА ВЛАСТТА

Най-добър чуждестранен филм

A FANTASTIC WOMAN (CHILE)
FIRST THEY KILLED MY FATHER (CAMBODIA)
IN THE FADE (GERMANY / FRANCE)
LOVELESS (RUSSIA)
THE SQUARE (SWEDEN / GERMANY / FRANCE)

Най-добра оригинална песен

“HOME” — ФЕРДИНАНД
“MIGHTY RIVER” — MUDBOUND
“REMEMBER ME” — ТАЙНАТА НА КОКО
“THE STAR” — THE STAR
“THIS IS ME” — НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ШОУМЕН

Най-добър драматичен сериал

Най-добър комедиен сериал

BLACK-ISH
THE MARVELOUS MRS. MAISEL
MASTER OF NONE
SMILF
WILL & GRACE

Най-добър минисериал или телевизионен филм

BIG LITTLE LIES
FARGO
FEUD: BETTE AND JOAN
THE SINNER
TOP OF THE LAKE: CHINA GIRL

Най-добър актьор в драматичен сериал

JASON BATEMAN – OZARK
STERLING K. BROWN – THIS IS US
FREDDIE HIGHMORE – THE GOOD DOCTOR
BOB ODENKIRK – BETTER CALL SAUL
LIEV SCHREIBER – RAY DONOVAN

Най-добра актриса в драматичен сериал

CAITRIONA BALFE – OUTLANDER
CLAIRE FOY – THE CROWN
MAGGIE GYLLENHAAL – THE DEUCE
KATHERINE LANGFORD – 13 REASONS WHY
ELISABETH MOSS – THE HANDMAID’S TALE

Най-добър актьор в комедиен сериал

ANTHONY ANDERSON – BLACK-ISH
AZIZ ANSARI – BLACK-ISHX
KEVIN BACON – I LOVE DICK
WILLIAM H. MACY – SHAMELESS
ERIC MCCORMACK – WILL & GRACE

Най-добра актриса в комедиен сериал

PAMELA ADLON – BETTER THINGS
ALISON BRIE – GLOW
RACHEL BROSNAHAN – THE MARVELOUS MRS. MAISEL
ISSA RAE – INSECURE
FRANKIE SHAW – SMILF

Най-добър актьор в минисериал или телевизионен филм

ROBERT DE NIRO – THE WIZARD OF LIES
JUDE LA W – THE YOUNG POPE
KYLE MACLACHLAN – TWIN PEAKS
EW AN MCGREGOR – FARGO
GEOFFREY RUSH – GENIUS

Най-добра актриса в минисериал или телевизионен филм

JESSICA BIEL – THE SINNER
NICOLE KIDMAN – BIG LITTLE LIES
JESSICA LANGE – FEUD: BETTE AND JOAN
SUSAN SARANDON – FEUD: BETTE AND JOAN
REESE WITHERSPOON – BIG LITTLE LIES

Най-добър поддържащ актьор в сериал, минисериал или телевизионен филм

DAVID HARBOUR – STRANGER THINGS
ALFRED MOLINA – FEUD: BETTE AND JOAN
CHRISTIAN SLATER – MR. ROBOT
ALEXANDER SKARSGÅRD – BIG LITTLE LIES
DAVID THEWLIS – FARGO

Най-добра поддържаща актриса в сериал, минисериал или телевизионен филм

LAURA DERN – BIG LITTLE LIES
ANN DOWD – THE HANDMAID’S TALE
CHRISSY METZ – THIS IS US
MICHELLE PFEIFFER – THE WIZARD OF LIES
SHAILENE WOODLEY – BIG LITTLE LIES

Вашият коментар