emmy_awards_ver4

Тази нощ станаха ясни номинациите за наградите „Еми“, присъждащи се на телевизионни продукции в САЩ предимно в областта на забавните програми. Тазгодишната церемония, ще се поведе на 18 септември в Майкрософт театър, Лос Анджелис, като  водещ ще бъде Джими Кимел.

Най-много номинации получава …. „Игра на тронове“– 24, следван от „Народът срещу О Джей Симпсън“, с цели 23. Пълният списък на номинираните тази година, може да прочететe по-долу:

Най-добра главна мъжка роля в драматичен сериал:

Кайл Чандлър, „Кръвава линия“
Рами Малек, „Мистър робот “
Боб Оденкърк, „Обадете се на Сол“
Матю Рис, „Американците“
Лив Шрайбер, „Рей Донован“
Кевин Спейси, „Къща от карти“

Главна женска роля в драматичен сериал:
Клеър Дейнс, „Вътрешна сигурност“
Виола Дейвис, „Как да се размине с убийство“
Тараджи П. Хенсън, „Empire“
Татяна Маслани, „Клонинги“
Кери Ръсел, „Американците“
Робин Райт, „Къща от карти“

Главна мъжка роля в лимитирана поредица:
Брайън Кранстън, „До самия край“
Бенедикт Къмбърбач, „Шерлок: Кървава невяста“
Идрис Елба, „Лутър“
Куба Гудинг Джуниър, „Народът срещу О Джей Симпсън“
Том Хидълстън, „Нощният мениджър“
Кортни Б. Ванс, „Народът срещу О Джей Симпсън“

Главна женска роля в лимитирана поредица:
Кирстен Дънст, „Фарго“
Фелисити Хъфман, „American Crime“
Одра Макдоналд, „Lady Day at Emerson’s Bar & Grille“
Сара Полсън, „Народът срещу О Джей Симпсън“
Лили Тейлър, „American Crime“
Кери Уошингтън, „Утвърждаване“

Най-добър драматичен сериал:
„Американците“
„Обадете се на Сол“
„Имението Даунтън“
„Игра на тронове“
„Вътрешна сигурност“
„Къща от карти“
„Мистър робот „

Най-добра лимитирана поредица:
„American Crime“
„Фарго“
„Нощният мениджър“
„Народът срещу О Джей Симпсън“
„Корени“

Най-добра поддържаща мъжка роля в драматичен сериал:
Джонатан Банкс, „Обадете се на Сол“
Питър Динклидж, „Игра на тронове“
Бен Менделсон, „Кръвава линия“
Кит Харингтън, „Игра на тронове“
Майкъл Кели, „Къща от карти“
Джон Войт, „Рей Донован“

Най-добра поддържаща мъжка роля в лимитирана поредица:
Джеси Плимънс, „Фарго“
Букийм Удбайв, „Фарго“
Хю Лори, „Нощният мениджър“
Стърлинг Кей Браун, „Народът срещу О Джей Симпсън“
Дейвид Швимер, „Народът срещу О Джей Симпсън“
Джон Траволта, „Народът срещу О Джей Симпсън“

Най-добра поддържаща женска роля в драматичен сериал:
Маура Тиърни, „Аферата“
Маги Смит, „Имението Даунтън“
Лена Хеди, „Игра на тронове“
Емилия Кларк, „Игра на тронове“
Мейзи Уилямс, „Игра на тронове“
Констанс Цимер, „неРЕАЛЕН“

Най-добра поддържаща женска роля в драматичен сериал:
Мелиса Лео, „До самия край“
Реджина Кинг, „American Crime“
Сара Полсън, „Зловеща семейна история: Хотел“
Кати Бейтс, „Зловеща семейна история: Хотел“
Жан Смарт, „Фарго“
Оливия Колман, „Нощният мениджър“

Най-добра епизодична мъжка роля в драматичен сериал:
Макс фон Сюдов, „Игра на тронове“
Майкъл Джей Фокс, „Добрата съпруга“
Рег Кати, „Къща от карти“
Махершала Али, „Къща от карти“
Пол Спаркс, „Къща от карти“
Ханк Азария, „Рей Донован“

Най-добра епизодична женска роля в драматичен сериал:
Марго Мартиндейл, „Американците“
Кари Престън, „Добрата съпруга“
Лори Меткалф, „Хорас и Пийт“
Елън Бърстин, „Къща от карти“
Моли Паркър, „Къща от карти“
Алисън Джени, „Господарите на секса“

Най-добър анимационен сериал:
Арчър
Бургерите на Боб
Финиъс и Фърб
Семейство Симпсън
Саут Парк

Най-дъбър дизайн на съвременна или фантастична  продукция (с продължение от един час или повече):
Зловеща семейна история: Хотел
Игра на тронове
Къща от карти
Човекът във високия замък
Викторианска готика

Най-добър актьорски състав на драматичен сериал:
Имението Даунтън
Игра на тронове
Къща от карти
Мистър робот
Оранжевото е новото черно

Най-добро операторско майсторство:
Bates Motel
Имението Даунтън
Игра на тронове
Готъм
Вътрешна сигурност
Къща от карти
Човекът във високия замък

Най-добри костюми на съвременна или фантастична продукция
„Имението Даунтън“
„Игра на тронове“
„Друговремец“
„Народът срещу О Джей Симпсън“
„Корени“

Най-добра режисура на драматичен сериал:
Майкъл Енглер, „Имението Даунтън“
Мигел Сапочник, „Игра на тронове“
Джак Бендър, „Игра на тронове“
Лесли Линк Глатър, „Вътрешна сигурност“
Стивън Содърбърг, „Хирургът“
Дейвид Холандер, „Рей Донован“

Най-добра редакция на драматичен сериал:
Кели Диксън и Крис Маккейлъб, „Обадете се на Сол“
Кели Диксън, „Обадете се на Сол“
Тим Портър, „Игра на тронове“
Кейти Уеланд, „Игра на тронове“
Лео Тромбета, „Нарко“

Най-добри прически:
„Имението Даунтън“
„Игра на тронове“
„Хирургът“
„Господарите на секса“
„Викторианска готика“

Най-добър грим:
„Игра на тронове“
„Хирургът“
„Викторианска готика“
„Викингите“
„Винил“

Най-добър звуков монтаж:
„Обадете се на Сол“
„Имението Даунтън“
„Игра на тронове“
„Къща от карти“
„Мистър робот“
„Рей Донован“

Най-добър практически грим:
„До самия край“
„Зловеща семейна история: Хотел“
„Игра на тронове“
„Викторианска готика“
„Живите мъртви“

Най-добри визуални ефекти:
„Черни платна“
„Игра на тронове“
„Човекът във високия замък“
„Викторианска готика“
„Викингите“

Най-добри визуални ефекти за поддържаща рола:
„Обадете се на Сол“
„11/22/63“
„Ханибал“
„Шерлок: Кървава невяста“
„Живите мъртви“

Най-добра каскадьорска работа
„Черния списък“
„Игра на тронове“
„Готъм“
„Деърдевил“
„Час пик“

Най-добър сценарии на драматичен сериал
Джоел Хийлдс, Джо Уайсбърг, „Американците“
Джулиан Фелоус, „Имението Даунтън“
Дейвид Беньоф, Ди Би Уайс, „Игра на тронове“
Робърт Кинг и Мишел Кинг, „Добрата съпруга“
Сам Есмейл, „Мистър робот “
Марти Ноксън и Сара Гертруд Шапиро, „неРЕАЛЕН“