critics_choice_logoНа 16.01.2014г. бяха раздадени традиционните статуетки на американската критика. Ако сте пропуснали пълният списък с номинациите припомнете си го Т У К ! Ето как бяха разпределени статуетките в основните категориите:

Най-добра музика

Тя е глас

Гравитация- ПОБЕДИТЕЛ

Спасяването на мистър Банкс

12 години робство

Най-добра песен

Колдплей – „Атлас“ – Игрите на глада: Възпламеняване

Фарел Уилямс – „Happy“ – Аз, проклетникът 2

Робърт и Кристин Андерсън-Лопез – „Let it go“ – Замръзналото кралство- ПОБЕДИТЕЛ

U2 – „Ordinary love“ – Мандела: Дългият път към свободата

Джъстин Тимбърлехк, Оскар Айзък и Адам Драйвър – „Please mr. Kenedy“ – Inside Llewyn Davis

Лана дел Рей – „Млади и красиви“ – Великият Гетсби

Чуждоезичен филм

Синьо е най-топлият цвят- ПОБЕДИТЕЛ

Великата красота

Ловът

Миналото

Wadjda

Научнофантастичен / Филм на ужасите

Заклинанието

Гравитация- ПОБЕДИТЕЛ

Пропадане в мрака

Z-та световна война

Най-добра комедия

Американска схема- ПОБЕДИТЕЛ

Достатъчно казано

Нежна полиция

Това е краят

Пътят на обратно

Краят на света

Актриса в екшън филм

Сандра Бълок „Гравитация“- ПОБЕДИТЕЛ

Дженифър Лорънс „Игрите на глада: Възпламеняване“

Еванджелин Лили „Хобит: Пущинакът на Смог“

Гуинет Полтров „Железният човек 3″

Актьор в екшън филм

Хенри Кавил „Човек от стомана“

Робърт Дауни „Железният човек 3″

Брад Пит „Z-та световна война“

Марк Уолбърг „Последният оцелял“- ПОБЕДИТЕЛ

Най-добър екшън филм

Игрите на глада: Възпламеняване

Железният човек 3

Последният оцелял- ПОБЕДИТЕЛ

С пълна газ

Пропадане в мрака

Анимационен филм

Круд

Аз, проклетникът 2

Замръзналото кралство- ПОБЕДИТЕЛ

Университет за таласъми

The Wind Rises

Визуални ефекти

Гравитация- ПОБЕДИТЕЛ

Хобит: Пущинакът на Смог

Железният човек 3

Огненият пръстен

Пропадане в мрака

Монтаж

Американска схема

Капитан Филипс

Гравитация- ПОБЕДИТЕЛ

С пълна газ

12 години робство

Вълкът на Уолстрийт

Операторско майсторство

Гравитация- ПОБЕДИТЕЛ

Inside Llewyn Davis

Небраска

Затворници

12 години робство

Режисьор

Алфонсо Куарон „Гравитация“- ПОБЕДИТЕЛ

Пол Грийнграс „Капитан Филипс“

Спайк Джоунзи „Тя е глас“

Стий Макуин „12 години робство“

Мартин Скорсезе „Вълкът на Уолстрийт“

Поддържаща актриса

Скарлет Йохансон „Тя е глас“

Дженифър Лорънс „Американска схема“

Лупита Нионго „12 години робство“- ПОБЕДИТЕЛ

Джулия Робъртс „August: Osage County“

Джун Скуиб „Небраска“

Опра Уинфри „The Butler“

Поддържащ актьор

Баркад Абди „Капитан Филипс“

Даниел Бруи „С пълна газ“

Брадли Купър „Американска схема“

Майкъл Фасбендър „12 години робство“

Джеймс Гандолфини „Достатъчно казано“

Джаред Лето „Dallas Buyers Club“- ПОБЕДИТЕЛ

Актриса

Кейт Бланшет „Син жасмин“- ПОБЕДИТЕЛ

Сандра Бълок „Гравитация“

Джуди Денч „Филомена“

Бри Ларсън „Къс срок 12″

Мерил Стрийп „August: Osage County“

Ема Томпсън „Спасяването на мистър Банкс“

Актьор

Крисчън Бейл „Американска схема“

Брус Дърн „Небраска“

Чиуетел Еджиофор „12 години робство“

Том Ханкс „Капитан Филипс“

Матю Маконъхи „Dallas Buyers Club“- ПОБЕДИТЕЛ

Робърт Редфорд „Всичко е загубено“

Най-добър филм

Американска схема

Dallas Buyers Club

Капитан Филипс

Гравитация

Тя е глас

Inside Llewyn Davis

Небраска

Спасяването на мистър Банкс

12 години робство- ПОБЕДИТЕЛ

Вълкът на Уолстрийт