Toку що приключи церемонията по таздаване наградите ОСКАР 2011! Каква нощ само! Ето и пълния списък с победителите в реда на обявяването им:

Най-добър режисьор

Том Хупът „Речта на краля“- ПОБЕДИТЕЛ

Дарън Ароновски „Черния лебед“

Дейвид О Ръсел „Боецът“

Дейвид Финчър „Социалната мрежа“

Джоел и Итън Коен „Непреклонните“


Най-добра главна мъжка роля

Колин Фърт „Речта на краля“- ПОБЕДИТЕЛ

Хавиер Бардем „Biutiful“

Джеф Бриджис „Непреклонните“

Джеси Айзенбърг „Социалната мрежа“

Джеймс Франко „127 часа“


Най-добра главна женска роля

Натали Портман „Черния лебед“- ПОБЕДИТЕЛ

Никол Кидман „Заешка дупка“

Дженифър Лорънс „Зимен дар“

Мишел Уилямс „Blue Valentine“


Най-добра потдържаща мъжка роля

Крисчън Бейл „Боецът“- ПОБЕДИТЕЛ

Джон Хоукий „Зимен дар“

Джеръми Ренър „Градът“

Марк Ръфало „Децата са добре“

Джефри Ръш „Речта на краля“


Най-добра потдържаща женска роля

Мелиса Лео „Боецът“- ПОБЕДИТЕЛ

Ейми Адамс „Боецът“

Хелена Бонъм Картър „Речта на краля“

Хайли Стейнфийлд „Непреклонните“

Джаки Уивър „Animal Kingdom“

Най-добър адаптиран сценарий

Социалната мрежа- ПОБЕДИТЕЛ

127 часа

Играта на играчките 3

Непреклонните

Зимен дар


Най-добър оригинален сценарий

Речта на краля – ПОБЕДИТЕЛ

Още една година

Боецът

Генезис

Децата са добре


Най-добър чуждоезичен филм

В един по-добър свят „Дания“- ПОБЕДИТЕЛ

Biutiful „Мексико“

Кучешки зъб „Гърция“

Incendies „Канада“

Извън закона „Алжир“


Най-добър анимационен филм

„Играта на играчките 3- ПОБЕДИТЕЛ

Как да си дресираш дракон?

Илюзионистът

Най-добра сценография

Алиса в страната на чудесата- ПОБЕДИТЕЛ

Хари Потър и даровете на смъртта част първа

Генезис

Речта на краля

Непреклонните


Най-добро операторско майсторство

Генезис- ПОБЕДИТЕЛ

Черния лебед

Речта на краля

Социалната мрежа

Непреклонните


Най-добри костюми

Алиса в страната на чудесата- ПОБЕДИТЕЛ

Влюбен съм

Речта на краля

The tempest

Непреклонните


Най-добър монтаж

Социалната мрежа- ПОБЕДИТЕЛ

Черния лебед

Боецът

Речта на краля

127 часа


Най-добър грим

Човекът-вълк- ПОБЕДИТЕЛ

Версията на Барни

Път обратно

Най-добра музика

Социалната мрежа- ПОБЕДИТЕЛ

Как д аси дресираш дракон

Генезис

Речта на краля

127 часа

Най-добра песен

„We belong together“ – Играта на играчките 3- ПОБЕДИТЕЛ

„Coming home“ – Country strong

“ I see the light“- Рапунцел и разбойникът

„If I rise“- 127 часа


Най-добро миксиране на звук

Генезис- ПОБЕДИТЕЛ

Речта на краля

Агент Сол

Социалната мрежа

Непреклонните


Най-добър монтаж на звук

Генезис- ПОБЕДИТЕЛ

Играта на играчките 3

Трон: Заветът

Непреклонните

Неудържим


Най-добри визуални ефекти

Генезис- ПОБЕДИТЕЛ

Алиса в страната на чудесата

Хари Потър и даровете на смъртта част първа

Железен човек 2

Светлина в тунела


А най добър филм?!


НАЙ ДОБЪР ФИЛМ за 2010г.

Речта на краля- ПОБЕДИТЕЛ

Черния лебед

Играта на играчките 3

Социалната мрежа

Непре клонните

127 часа

Децата са добре

Генезис

Зимен дар

Боецът