Най-добър филм – „Спотлайт“

BRIDGE OF SPIES - Poster
Mad Max poster
The Martian BG
The Revenant BG
brooklyn_ver5
room
spotlait
big_short_ver2

Най-добра мъжка роля – Леонардо Ди Каприо

1
2
leo
4
5

Най-добра женска роля – Бри Ларсън

bree
12
13
14
15

Най-добра поддържаща мъжка роля – Марк Райлънс

31
ray
33
35
32

Най-добра поддържаща женска роля – Алисия Викандер

21
22
23
ali
25

Най-добър пълнометражен анимационен филм – „Отвътре навън“

anomalisa-poster
the_boy_and_the_world_-_p_-_2014.jpg_0
otvutre
ovcata
635646905477164781-Marnie-Poster-72dpi

Най-добро операторско майсторство – „Завръщането“

carol_ver4
Mad Max poster
Hateful 8 BG poster
zavrushtaneto
Sicario BG

Най-добри костюми – „Лудия Макс: Пътят на яростта“

carol_ver4
lmaks
Cinderella (CIN_PRINCE) BG
The Revenant BG
Danish Girl BG

Най-добър режисьор – „Завръщането“

room
Mad Max poster
spotlight poster
zavrushtaneto
big_short_ver2

Най-добър филмов монтаж – „Лудия Макс: Пътят на яростта“

room
lmaks
spotlight poster
The Revenant BG
mejduzvezni_voini_silata

Най-добра оригинална музика – „Омразната осморка“

Sicario BG
carol_ver4
osmorka
BRIDGE OF SPIES - Poster
mejduzvezni_voini_silata

Най-добра сценография – „Лудия Макс: Пътят на яростта“

lmaks
The Revenant BG
Danish Girl BG
BRIDGE OF SPIES - Poster
The Martian BG

Най-добър звуков монтаж – „Лудия Макс: Пътят на яростта“

lmaks
The Revenant BG
Sicario BG
mejduzvezni_voini_silata
The Martian BG

Най-добро звуково миксиране – „Лудия Макс: Пътят на яростта“

lmaks
The Revenant BG
BRIDGE OF SPIES - Poster
mejduzvezni_voini_silata
The Martian BG

Най-добри визуални ефекти – „Ex_Machina: Бог от машината“

Mad Max poster
The Revenant BG
exmachina
mejduzvezni_voini_silata
The Martian BG

Най-добър оригинален сценарий  – „Спотлайт“

BRIDGE OF SPIES - Poster
otvatre navan
Ex machina bg
spotlait
straight-outta-compton-flyer

Най-добър адаптиран сценарий – „Големият залог“

carol_ver4
room
brooklyn_ver5
zalog
The Martian BG

Най-добър документален филм – „Amy“

“Amy”
“Cartel Land”
“The Look of Silence”
“What Happened, Miss Simone?”
“Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom”

Най-добър късометражен филм – „Stutterer“

“Ave Maria”
“Day One”
“Everything Will Be Okay (Alles Wird Gut)”
“Shok”
“Stutterer”

Най-добър чуждоезичен филм – „Son of Saul“

“Embrace of the Serpent” Колумбия
“Mustang” Франция
“Son of Saul” Унгария
“Theeb” Йордания
“A War” Дания

Най-добър късометражен документален филм – „A Girl in the River“

“Body Team 12”
“Chau, beyond the Lines”
“Claude Lanzmann: Spectres of the Shoah”
“A Girl in the River: The Price of Forgiveness”
“Last Day of Freedom”

Най-добър анимационен късометражен филм – „Bear Story“

“Bear Story”
“Prologue”
“Sanjay’s Super Team”
“We Can’t Live without Cosmos”
“World of Tomorrow”

Най-добър грим и прическа – „Лудия Макс: Пътят на яростта“

„Стогодишният старец, който скочи през прозореца и изчезна“
„Лудия Макс: Пътят на яростта“
„Завръщането“

Най-добра песен – Writing’s On The Wall

“Earned It”
“Manta Ray”
“Simple Song #3”
“Til It Happens To You”
“Writing’s On The Wall”