Най-добър игрален филм:

Пълно ускорение
“Ирландецът”
Джоджо Заека
Жокера
Малки жени
“Marriage Story”
1917
Имало едно време в Холивуд
“Паразит”

Най-добра актриса в главна роля:

Синтия Ериво “Harriet”
Скарлет Йохансон “Marriage Story”
Сърша Ронан “Малки жени”
Чарлийз Терон “Бомба със закъснител
Рене Зелуегър “Джуди

Най-добър актьор в главна роля:

Антонио Бандерас “Болка и величие
Леонардо ДиКаприо “Имало едно време в Холивуд”
Адам Драйвър “Marriage Story”
Хоакин Финикс “Жокера”
Джонатан Прайс “The Two Popes”

Най-добра актриса в поддържаща роля:

Кати Бейтс “Случаят „Ричард Джуъл“
Лора Дърн “Marriage Story”
Скарлет Йохансон “Джоджо Заека”
Флорънс Пю “Малки жени”
Марго Роби “Бомба със закъснител”

Най-добър актьор в поддържаща роля:

Том Ханкс “A Beautiful Day in the Neighborhood
Антъни Хопкинс “The Two Popes”
Ал Пачино “Ирландецът”
Джо Пеши “Ирландецът”
Брад Пит “Имало едно време в Холивуд”

Режисура:

Мартин Скорсезе “Ирландецът”
Тод Филипс “Жокера”
Сам Мендес “1917”
Куентин Тарантино “Имало едно време в Холивуд”
Бонг Джон Хо “Паразит”

Операторско майсторство:

“Ирландецът” Rodrigo Prieto
“Жокера” Lawrence Sher
“The Lighthouse” Jarin Blaschke
“1917” Roger Deakins
“Имало едно време в Холивуд” Robert Richardson

Оригинален сценарий:

Вади ножовете” Rian Johnson
“Marriage Story” Noah Baumbach
“1917” Sam Mendes and Krysty Wilson-Cairns
“Имало едно време в Холивуд” Quentin Tarantino
“Паразит” Bong Joon-ho, Jin Won Han

Адаптиран сценарий:

“Ирландецът” Steven Zaillian
“Джоджо Заека” Taika Waititi
“Жокера” Todd Phillips, Scott Silver
Милост” Destin Daniel Cretton and Andrew Lanham
“Малки жени” Greta Gerwig
“The Two Popes” Anthony McCarten

Чуждоезичен филм:

“Corpus Christi” Jan Komasa
“Honeyland” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov
“Les Miserables” Ladj Ly
“Болка и величие” Pedro Almodovar
“Паразит” Bong Joon Ho

Анимация:

Как да си дресираш дракон: Тайнственият свят” Dean DeBlois
“I Lost My Body” Jeremy Clapin
“Klaus” Sergio Pablos
Търсенето на Линк” Chris Butler
Играта на играчките 4”  Josh Cooley

Късометражна анимация:

“Dcera,” Daria Kashcheeva
“Hair Love,” Matthew A. Cherry
“Kitbull,” Rosana Sullivan
“Memorable,” Bruno Collet
“Sister,” Siqi Song

Оригинална музика:

“Жокера” Hildur Guðnadóttir
“Малки жени” Alexandre Desplat
“Marriage Story” Randy Newman
“1917” Thomas Newman
Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър” John Williams*“The King,” Nicholas Britell

Грим и прически:

“Бомба със закъснител”
“Жокера”
“Джуди”
“Господарка на злото 2”
“1917”

Костюми:

”Ирландецът” Sandy Powell, Christopher Peterson
“Джоджо Заека” Mayes C. Rubeo
“Жокера” Mark Bridges
“Малки жени” Jacqueline Durran
“Имало едно време в Холивуд” Arianne Phillips

Сценография:

“Ирландецът” Bob Shaw and Regina Graves
“Джоджо Заека” Ra Vincent and Nora Sopkova
“1917,” Dennis Gassner and Lee Sandales
“Имало едно време в Холивуд” Barbara Ling and Nancy Haigh
“Паразит” Lee Ha-Jun and Cho Won Woo, Han Ga Ram, and Cho Hee

Звуков монтаж:

“Пълно ускорение” Don Sylvester
“Жокера” Alan Robert Murray
“1917,” Oliver Tarney, Rachel Tate
“Имало едно време в Холивуд” Wylie Stateman
“Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър” Matthew Wood, David Acord

Звуково миксиране:

Към звездите
“Пълно ускорение”
“Жокера”
“1917”
“Имало едно време в Холивуд”

Монтаж:

“Пълно ускорение” Michael McCusker, Andrew Buckland
“Ирландецът” Thelma Schoonmaker
“Джоджо Заека” Tom Eagles
“Жокера” Jeff Groth
“Паразит” Jinmo Yang

Визуални ефекти:

Отмъстителите: Краят
“Ирландецът”
“1917”
Цар Лъв
“Междузвездни войни: Възходът на Скайуокър”

Най-добра песен:

“I Can’t Let You Throw Yourself Away” “Играта на играчките 4”
“I’m Gonna Love Me Again” “Рокетмен
“I’m Standing With You” “Breakthrough”
“Into the Unknown” “Замръзналото кралство 2
“Stand Up” “Harriet”

Късометражен филм:

“Brotherhood,” Meryam Joobeur
“Nefta Football Club,” Yves Piat
“The Neighbors’ Window,” Marshall Curry
“Saria,” Bryan Buckley
“A Sister,” Delphine Girard

Документален филм:

“American Factory,” Julia Rieichert, Steven Bognar
“The Cave,” Feras Fayyad
“The Edge of Democracy,” Petra Costa
“For Sama,” Waad Al-Kateab, Edward Watts
“Honeyland,” Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov

Късометражен документален филм:

“In the Absence”
“Learning to Skateboard in a Warzone,” Carol Dysinger
“Life Overtakes Me,” Kristine Samuelson, John Haptas
“St. Louis Superman”
“Walk Run Cha-Cha,” Laura Nix

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 3 = 4