„Roma“ бе награден, като най- добър филм, по време на 24-та церемония по връчването на наградите „Изборът на критиците“. Събитието се случи снощи (13.01.2019г.) Филмът спечели още наградите за най-добро операторско майсторство и най-добър чуждоезичен филм. Поредицата на телевизия FX „The Americans“, сериала на Amazon „The Marvelous Mrs. Maisel“ и „Убийството на Джани Версаче: Американска Криминална История“ грабнаха най-големите телевизионно награди. наградите Изборът на критицитенаградите Изборът на критиците

Сред филмите Крисчън Бейл бе отличен за главна мъжка роля за „Вице„, а Лейди Гага (Роди се звезда) и Глен Клоус (Съпругата) бяха с равен брой гласове, при жените. Лейди Гага прибра статуетката за най-добра песен, за „Shallow“ от „Роди се звезда“. Махершала Али (Green Book) и Реджина Кинг (If Beale Street Could Talk) спечелиха в поддържащите категории.  наградите Изборът на критиците

Наградата за сценарий бе поделена между Пол Шрейдър за „Firs Reformed“ и Бари Дженингс за „If Beale Street Could Talk“. Най-добра комедия е „Crazy Rich Asians“ а сред актьорите са Крисчън Бейл и Оливия Колман (Фаворитката). За най-добър екшън филм бе провъзгласен „Мисията Невъзможна: Пропадане“. наградите Изборът на критиците

„Черната пантера“ грабна статуетките за костюми, сценография и визуални ефекти. „Първият човек“ бе отличен за монтаж и музика. „Вице“ прибра наградата за грим и прически. наградите Изборът на критицитенаградите Изборът на критиците

Сред актрисите Танди Нютън прибра наградата за поддържаща актриса в драма (Западен свят). Ейми Адъмс  (Отворени рани) подели наградата си с Патриша Аркет (Escape at Dannemora) за главна женска роля в лимитиран сериал или телевизионен филм. наградите Изборът на критицитенаградите Изборът на критиците

Церемонията е излъчи по телевизия The CW. Ето и оригиналния пълен списък с победителите:наградите Изборът на критиците

FILM наградите Изборът на критиците

Best Picture
“BlacKkKlansman”
“Black Panther”
“The Favourite”
“First Man”
“Green Book”
“If Beale Street Could Talk”
“Mary Poppins Returns”
“Roma” — WINNER
“A Star Is Born”
“Vice”

Best Actor
Christian Bale – “Vice” — WINNER
Bradley Cooper – “A Star Is Born”
Willem Dafoe – “At Eternity’s Gate”
Ryan Gosling – “First Man”
Ethan Hawke – “First Reformed”
Rami Malek – “Bohemian Rhapsody”
Viggo Mortensen – “Green Book”

Best Actress (TIE)
Yalitza Aparicio – “Roma”
Emily Blunt – “Mary Poppins Returns”
Glenn Close – “The Wife” — WINNER
Toni Collette – “Hereditary”
Olivia Colman – “The Favourite”
Lady Gaga – “A Star Is Born” — WINNER
Melissa McCarthy – “Can You Ever Forgive Me?”

Best Supporting Actor
Mahershala Ali – “Green Book” — WINNER
Timothée Chalamet – “Beautiful Boy”
Adam Driver – “BlacKkKlansman”
Sam Elliott – “A Star Is Born”
Richard E. Grant – “Can You Ever Forgive Me?”
Michael B. Jordan – “Black Panther”

Best Supporting Actress наградите Изборът на критиците
Amy Adams – “Vice”
Claire Foy – “First Man”
Nicole Kidman – “Boy Erased”
Regina King – “If Beale Street Could Talk” — WINNER
Emma Stone – “The Favourite”
Rachel Weisz – “The Favourite”

Best Young Actor/Actress
Elsie Fisher – “Eighth Grade” — WINNER
Thomasin McKenzie – “Leave No Trace”
Ed Oxenbould – “Wildlife”
Millicent Simmonds – “A Quiet Place”
Amandla Stenberg – “The Hate U Give”
Sunny Suljic – “Mid90s”

Best Acting Ensemble
“Black Panther”
“Crazy Rich Asians”
“The Favourite” — WINNER
“Vice”
“Widows”

Best Director
Damien Chazelle – “First Man”
Bradley Cooper – “A Star Is Born”
Alfonso Cuarón – “Roma” — WINNER
Peter Farrelly – “Green Book”
Yorgos Lanthimos – “The Favourite”
Spike Lee – “BlacKkKlansman”
Adam McKay – “Vice”

Best Original Screenplay
Bo Burnham – “Eighth Grade”
Alfonso Cuarón – “Roma”
Deborah Davis and Tony McNamara – “The Favourite”
Adam McKay – “Vice”
Paul Schrader – “First Reformed” — WINNER
Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly – “Green Book”
Bryan Woods, Scott Beck, John Krasinski – “A Quiet Place”

Best Adapted Screenplay
Ryan Coogler, Joe Robert Cole – “Black Panther”
Nicole Holofcener, Jeff Whitty – “Can You Ever Forgive Me?”
Barry Jenkins – “If Beale Street Could Talk” — WINNER
Eric Roth and Bradley Cooper & Will Fetters – “A Star Is Born”
Josh Singer – “First Man”
Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee – “BlacKkKlansman”

Best Cinematography
Alfonso Cuarón – “Roma” — WINNER
James Laxton – “If Beale Street Could Talk”
Matthew Libatique – “A Star Is Born”
Rachel Morrison – “Black Panther”
Robbie Ryan – “The Favourite”
Linus Sandgren – “First Man”

Best Production Design
Hannah Beachler, Jay Hart – “Black Panther” — WINNER
Eugenio Caballero, Barbara Enriquez – “Roma” наградите Изборът на критиците
Nelson Coates, Andrew Baseman – “Crazy Rich Asians”
Fiona Crombie, Alice Felton – “The Favourite”
Nathan Crowley, Kathy Lucas – “First Man”
John Myhre, Gordon Sim – “Mary Poppins Returns”

Best Editing
Jay Cassidy – “A Star Is Born”
Hank Corwin – “Vice”
Tom Cross – “First Man” — WINNER
Alfonso Cuarón, Adam Gough – “Roma”
Yorgos Mavropsaridis – “The Favourite”
Joe Walker – “Widows”

Best Costume Design
Alexandra Byrne – “Mary Queen of Scots”
Ruth Carter – “Black Panther” — WINNER
Julian Day – “Bohemian Rhapsody”
Sandy Powell – “The Favourite”
Sandy Powell – “Mary Poppins Returns”

Best Hair and Makeup
“Black Panther”
“Bohemian Rhapsody”
“The Favourite”
“Mary Queen of Scots”
“Suspiria
“Vice” — WINNER

Best Visual Effects
“Avengers: Infinity War”
“Black Panther” — WINNER
“First Man”
“Mary Poppins Returns”
“Mission: Impossible – Fallout”
“Ready Player One”

Best Animated Feature
“The Grinch”
“Incredibles 2”
“Isle of Dogs”
“Mirai”
“Ralph Breaks the Internet”
“Spider-Man: Into the Spider-Verse” — WINNER

Best Action Movie
“Avengers: Infinity War”
“Black Panther”
“Deadpool 2”
“Mission: Impossible – Fallout” — WINNER
“Ready Player One”
“Widows”

Best Comedy
“Crazy Rich Asians” — WINNER
“Deadpool 2”
“The Death of Stalin”
“The Favourite”
“Game Night”
“Sorry to Bother You”

Best Actor in a Comedy наградите Изборът на критиците
Christian Bale – “Vice” — WINNER
Jason Bateman – “Game Night”
Viggo Mortensen – “Green Book”
John C. Reilly – “Stan & Ollie”
Ryan Reynolds – “Deadpool 2”
Lakeith Stanfield – “Sorry to Bother You”

Best Actress in a Comedy
Emily Blunt – “Mary Poppins Returns”
Olivia Colman – “The Favourite” — WINNER
Elsie Fisher – “Eighth Grade”
Rachel McAdams – “Game Night”
Charlize Theron – “Tully”
Constance Wu – “Crazy Rich Asians”

Best Sci-Fi or Horror Movie
“Annihilation”
“Halloween”
“Hereditary”
“A Quiet Place” — WINNER
“Suspiria”

Best Foreign Language Film
“Burning”
“Capernaum”
“Cold War”
“Roma” — WINNER
“Shoplifters”

Best Song
“All the Stars” from “Black Panther”
“Girl in the Movies” from “Dumplin’”
“I’ll Fight” from “RBG”
“The Place Where Lost Things Go” from “Mary Poppins Returns”
“Shallow” from “A Star Is Born” — WINNER
“Trip a Little Light Fantastic” from “Mary Poppins Returns”

Best Score
Kris Bowers – “Green Book”
Nicholas Britell – “If Beale Street Could Talk”
Alexandre Desplat – “Isle of Dogs”
Ludwig Göransson – “Black Panther”
Justin Hurwitz – “First Man” — WINNER
Marc Shaiman – “Mary Poppins Returns”

TELEVISION наградите Изборът на критиците

Best Drama Series
“The Americans” (FX) — WINNER
“Better Call Saul” (AMC)
“The Good Fight” (CBS All Access)
“Homecoming” (Amazon)
“Killing Eve” (BBC America)
“My Brilliant Friend” (HBO)
“Pose” (FX)
“Succession” (HBO)

Best Actor in a Drama Series
Freddie Highmore – “The Good Doctor” (ABC)
Diego Luna – “Narcos: Mexico” (Netflix)
Richard Madden – “Bodyguard” (Netflix)
Bob Odenkirk – “Better Call Saul” (AMC)
Billy Porter – “Pose” (FX)
Matthew Rhys – “The Americans” (FX) — WINNER
Milo Ventimiglia – “This Is Us” (NBC)

Best Actress in a Drama Series
Jodie Comer – “Killing Eve” (BBC America)
Maggie Gyllenhaal – “The Deuce” (HBO)
Elisabeth Moss – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)
Sandra Oh – “Killing Eve” (BBC America) — WINNER
Elizabeth Olsen – “Sorry For Your Loss” (Facebook Watch)
Julia Roberts – “Homecoming” (Amazon)
Keri Russell – “The Americans” (FX)

Best Supporting Actor in a Drama Series
Richard Cabral – “Mayans M.C.” (FX)
Asia Kate Dillon – “Billions” (Showtime)
Noah Emmerich – “The Americans” (FX) — WINNER
Justin Hartley – “This Is Us” (NBC)
Matthew Macfadyen – “Succession” (HBO)
Richard Schiff – “The Good Doctor” (ABC)
Shea Whigham – “Homecoming” (Amazon)

Best Supporting Actress in a Drama Series
Dina Shihabi – “Jack Ryan” (Amazon)
Julia Garner – “Ozark” (Netflix)
Thandie Newton – “Westworld” (HBO) — WINNER
Rhea Seehorn – “Better Call Saul” (AMC)
Yvonne Strahovski – “The Handmaid’s Tale” (Hulu)
Holly Taylor – “The Americans” (FX)

Best Comedy Series
“Atlanta” (FX)
“Barry” (HBO)
“The Good Place” (NBC)
“The Kominsky Method” (Netflix)
“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon) — WINNER
“The Middle” (ABC)
“One Day at a Time” (Netflix)
“Schitt’s Creek” (Pop)

Best Actor in a Comedy Series наградите Изборът на критиците
Hank Azaria – “Brockmire” (IFC)
Ted Danson – “The Good Place” (NBC)
Michael Douglas – “The Kominsky Method” (Netflix)
Donald Glover – “Atlanta” (FX)
Bill Hader – “Barry” (HBO) — WINNER
Jim Parsons – “The Big Bang Theory” (CBS)
Andy Samberg – “Brooklyn Nine-Nine” (Fox)

Best Actress in a Comedy Series
Rachel Bloom – “Crazy Ex-Girlfriend” (The CW)
Rachel Brosnahan – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon) — WINNER
Allison Janney – “Mom” (CBS)
Justina Machado – “One Day at a Time” (Netflix)
Debra Messing – “Will & Grace” (NBC)
Issa Rae – “Insecure” (HBO)

Best Supporting Actor in a Comedy Series
William Jackson Harper – “The Good Place” (NBC)
Sean Hayes – “Will & Grace” (NBC)
Brian Tyree Henry – “Atlanta” (FX)
Nico Santos – “Superstore” (NBC)
Tony Shalhoub – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)
Henry Winkler – “Barry” (HBO) — WINNER

Best Supporting Actress in a Comedy Series
Alex Borstein – “The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon) — WINNER
Betty Gilpin – “GLOW” (Netflix)
Laurie Metcalf – “The Conners” (ABC)
Rita Moreno – “One Day at a Time” (Netflix)
Zoe Perry – “Young Sheldon” (CBS)
Annie Potts – “Young Sheldon” (CBS)
Miriam Shor – “Younger” (TV Land)

Best Limited Series
“A Very English Scandal” (Amazon)
“American Vandal” (Netflix)
“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX) — WINNER
“Escape at Dannemora” (Showtime)
“Genius: Picasso” (National Geographic)
“Sharp Objects” (HBO)

Best Movie Made for Television
“Icebox” (HBO)
“Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC) — WINNER
“King Lear” (Amazon)
“My Dinner with Hervé” (HBO)
“Notes from the Field” (HBO)
“The Tale” (HBO)

Best Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
Antonio Banderas – “Genius: Picasso” (National Geographic)
Darren Criss – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX) — WINNER
Paul Dano – “Escape at Dannemora” (Showtime)
Benicio Del Toro – “Escape at Dannemora” (Showtime)
Hugh Grant – “A Very English Scandal” (Amazon)
John Legend – “Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC)

Best Actress in a Limited Series or Movie Made for Television (TIE)
Amy Adams – “Sharp Objects” (HBO) — WINNER
Patricia Arquette – “Escape at Dannemora” (Showtime) — WINNER
Connie Britton – “Dirty John” (Bravo)
Carrie Coon – “The Sinner” (USA Network)
Laura Dern – “The Tale” (HBO)наградите Изборът на критиците
Anna Deavere Smith – “Notes From the Field” (HBO)

Best Supporting Actor in a Limited Series or Movie Made for Television
Brandon Victor Dixon – “Jesus Christ Superstar Live in Concert” (NBC)
Eric Lange – “Escape at Dannemora” (Showtime)
Alex Rich – “Genius: Picasso” (National Geographic)
Peter Sarsgaard – “The Looming Tower” (Hulu)
Finn Wittrock – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
Ben Whishaw – “A Very English Scandal” (Amazon) — WINNER

Best Supporting Actress in a Limited Series or Movie Made for Television
Ellen Burstyn – “The Tale” (HBO)
Patricia Clarkson – “Sharp Objects” (HBO) — WINNER
Penelope Cruz – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
Julia Garner – “Dirty John” (Bravo)
Judith Light – “The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
Elizabeth Perkins – “Sharp Objects” (HBO)

Източник: Variety

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

40 + = 49