В момента в пълна сила тече церемонията по връчване на най-престижните кино отличия за 2011г., наградите „Оскар“! Церемонията се предава по цял свят на живо от Кодак Тиътър в Холивуд, Лос Анжелис. В България единствената телевизия, която излъчва ЦЯЛОТО шоу на живо е BTV CINEMA. По време на цялата нощ, ние ще ъпдейтваме пълния списък с номинираните, като ще оповестяваме кой е спечелил във всяка отделна категория на живо в мигът, в който той бъде обявен. Следете списъкът с номинираните по-долу, където ще добавяме победителя във всяка отделна категория!

 

Най-добър режисьор

Уди Алън за „Полунощ в Париж“

Мишел Азанавициус за „Артистът“- ПОБЕДИТЕЛ

Терънс Малик за „Дървото на живота“

Александър Пейн за „Потомците“

Мартин Скорсезе за „Хюго“

Най-добра главна мъжка роля

Демян Бишир за “ A Better Life“

Джордж Клуни за „Потомците“

Жан Дюжардин за „Артистът“- ПОБЕДИТЕЛ

Гари Олдман за „Дама, поп, асо, шпионин“

Брад Пит за „Кешбол“

Най-добра главна женска роля

Глен Клоуз за „Албърт Нобс“

Виола Дейвис за „Южнячки“

Руни Мара за „Мъжете, които мразеха жените“

Мерил Стрийп за „Желязната лейди“- ПОБЕДИТЕЛ

Мишел Уилямс за „Моята седмица с Мерилин“

Най-добра потдържаща мъжка роля

Кенет Брана за „Моята седмица с Мерилин“

Джона Хил за „Кешбол“

Ник Нолти за „Бойна кръв“

Кристофър Плъмър за “ Beginners“- ПОБЕДИТЕЛ

Макс вон Сидоу за „Изключително силно и опасно близо“

Най-добра потдържаща женска роля

Беренисе Бейо за „Артистът“

Джесика Чъстейн за „Южнячки“

Мелиса Макарти за „Шаферки“

Жанет Мактиър за „Албърт Нобс“

Октавия Спенсър за „Южнячки“- ПОБЕДИТЕЛ

Най-добър адаптиран сценарий

„Потомците“- ПОБЕДИТЕЛ

„Изобретението на Хюго“

„Маската на властта“

„Кешбол“

„Дама, поп, асо, шпионин“

Най-добър оригинален сценарий

Артистът

Шаферки

Margin Call

Полунощ в Париж- ПОБЕДИТЕЛ

Jodaeiye Nader az Simin

Най-добър чуждоезичен филм

Rundskop- Белгия

Hearat Shulayim – Израел

In Darkness – Полша

Monsieur Lazhar : Канада

A Separation : Иран- ПОБЕДИТЕЛ

Най-добър анимационен филм

Une vie de chat

Чико и Рита

Кинг Фу панда 2

Котаракът в чизми 3D

Ранго- ПОБЕДИТЕЛ

Най-добра сценография

Артистът

Хари Потър и даровете на смъртта част 2

Изобретението на ХюгоПОБЕДИТЕЛ

Полунощ в Париж

Боен кон

Най-добро операторско майсторство

Артистът

Мъжете, които мразеха жените

Изобретението на ХюгоПОБЕДИТЕЛ

Дървото на живота

Боен кон

Най-добри костюми

Анонимен

Артистът- ПОБЕДИТЕЛ

Изобретението на Хюго

Jane Eyre

W.E.

Най-добър монтаж

Артистът

Потомците

Мъжете, които мразеха жените- ПОБЕДИТЕЛ

Изобретението на Хюго

Кешбол

Най-добър грим

Албърт Нобс

Хари Потър и даровете на смъртта част 2

Желязната лейди- ПОБЕДИТЕЛ

Най-добра музика

Приключенията на Тинтин

Артистът- ПОБЕДИТЕЛ

Изобретението на Хюго

Дама, поп, асо, шпионин

Боен Кон

Най-добра песен

Мъпетите : Брет Макензи („Man or Muppet“)- ПОБЕДИТЕЛ

Рио : Серхио Мендез, Карлинос Браун ,Сида Гарет („Real in Rio“)

Най-добро миксиране на звук

Мъжете, които мразеха жените

Изобретението на Хюго- ПОБЕДИТЕЛ

Кешбол

Трансформърс 3

Боен кон

Най-добър монтаж на звук

Drive: живот на скорост

Мъжете, които мразеха жените

Изобретението на Хюго- ПОБЕДИТЕЛ

Трансформърс 3

Боен кон

Най-добри визуални ефекти

Хари Потър и даровете на смъртта част 2

Изобретението на Хюго- ПОБЕДИТЕЛ

Жива стомана

Възходът на планетата на маймуните

Трансформърс 3

А най- добър филм?!

НАЙ-ДОБЪР ФИЛМ за 2011г. 

Артистът- ПОБЕДИТЕЛ

Потомците

Изключително силно и опасно близо

Южнячки

Изобретението на Хюго

Полунощ в Париж

Кешбол

Дървото на живота

Боен кон

Двата най-номинирани филма са „Изобретението на Хюго“ 11 номинации и „Артистът“ 10 номинации!

/strongp style=“text-align: left;“

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 9 = 1